oEmbed Providers (1.0.3) - en to it translation catalogue (8 entries)

en: Delete
it: Elimina

en: Edit
it: Modifica

en: General
it: Generale

en: Provider
it: Fonte esterna

en: Formats
it: Formati

en: Machine name
it: Nome ad uso interno

en: Machine-readable name
it: Nome ad uso interno

en: Provider name
it: Nome del provider
