oEmbed Providers (2.1.2) - en to ja translation catalogue (14 entries)

en: Delete
ja: 削除

en: Description
ja: 説明

en: Edit
ja: 編集

en: Schemes
ja: スキーマ

en: Scheme
ja: スキーマ

en: Media
ja: メディア

en: General
ja: 全般

en: Provider
ja: プロバイダー

en: Formats
ja: 書式

en: Machine name
ja: システム内部名称

en: Machine-readable name
ja: システム内部名称

en: Provider name
ja: プロバイダー名

en: oEmbed source
ja: oEmbed ソース

en: Use oEmbed URL for reusable media.
ja: oEmbedのURLを再利用可能なメディアとして使います。
