oEmbed Providers (2.1.2) - en to pt translation catalogue (16 entries)

en: Delete
pt: Apagar

en: Description
pt: Descrição

en: Edit
pt: Editar

en: Media
pt: Mídia

en: General
pt: Geral

en: Provider
pt: Provedor

en: Formats
pt: Formatos

en: Machine name
pt: Nome de máquina

en: Machine-readable name
pt: Nome legível de máquina

en: Provider name
pt: Nome do provedor

en: Provider URL
pt: URL do provedor

en: The URL @url is not valid.
pt: A URL @url não é válida.

en: oEmbed source
pt: fonte oEmbed

en: Use oEmbed URL for reusable media.
pt: Use URL oEmbed para mídia reutilizável.

en: Remote oEmbed providers could not be retrieved due to error: @error. Using previously stored data. This may contain out of date information.
pt: Os provedores remotos oEmbed não puderam ser recuperados devido aos erros: @error. Usando dados armazenados anteriormente. Isso pode conter informações desatualizadas.

en: Remote oEmbed providers database returned invalid or empty list. Using previously stored data. This may contain out of date information.
pt: O banco de dados de provedores remotos oEmbed retornou uma lista inválida ou vazia. Usando dados armazenados anteriormente. Isso pode conter informações desatualizadas.
