oEmbed Providers (2.2.3) - en to ru translation catalogue (18 entries)

en: Delete
ru: Удалить

en: Description
ru: Описание

en: Edit
ru: Редактировать

en: Schemes
ru: Схемы

en: Scheme
ru: Схема

en: Media
ru: Мультимедиа

en: General
ru: Общий

en: Provider
ru: Поставщик

en: Formats
ru: Форматы

en: Machine name
ru: Машинное имя

en: Machine-readable name
ru: Машинное имя

en: Provider name
ru: Название поставщика

en: Provider URL
ru: URL источника

en: The URL @url is not valid.
ru: URL @url некорректный.

en: oEmbed source
ru: oEmbed источник

en: Use oEmbed URL for reusable media.
ru: Используйте oEmbed URL для многоразового использования медиа.

en: Remote oEmbed providers could not be retrieved due to error: @error. Using previously stored data. This may contain out of date information.
ru: Не удалось получить удаленных поставщиков oEmbed из-за ошибки: @error. Использование ранее сохраненных данных. Это может содержать устаревшую информацию.

en: Remote oEmbed providers database returned invalid or empty list. Using previously stored data. This may contain out of date information.
ru: База данных удаленных поставщиков oEmbed вернула недействительный или пустой список. Использование ранее сохраненных данных. Это может содержать устаревшую информацию.
