oEmbed Providers (2.2.2) - en to nl translation catalogue (18 entries)

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Description
nl: Beschrijving

en: Edit
nl: Bewerken

en: Schemes
nl: Schema's

en: Scheme
nl: Schema

en: General
nl: Algemeen

en: Formats
nl: Formaten

en: Machine name
nl: Systeemnaam

en: Machine-readable name
nl: Systeemnaam

en: Provider name
nl: Naam provider

en: Endpoints
nl: Eindpunten

en: Provider URL
nl: Provider-URL

en: The URL @url is not valid.
nl: De URL @url is ongeldig.

en: Allowed Providers
nl: Toegestane providers

en: oEmbed source
nl: oEmbed-bron

en: Use oEmbed URL for reusable media.
nl: Gebruik oEmbed-URL voor herbruikbare media.

en: Remote oEmbed providers could not be retrieved due to error: @error. Using previously stored data. This may contain out of date information.
nl: Externe oEmbed-providers konden niet opgehaald worden door de fout: @error. Daarom worden eerder opgehaalde gegevens gebruikt, die verouderde informatie kunnen bevatten.

en: Remote oEmbed providers database returned invalid or empty list. Using previously stored data. This may contain out of date information.
nl: De database met externe oEmbed-providers gaf een ongeldige of lege lijst. Daarom worden eerder opgehaalde gegevens gebruikt, die verouderde informatie kunnen bevatten.
