Office Hours (8.x-1.13) - en to mg translation catalogue (6 entries)

en: Status
mg: Toetra

en: Operations
mg: Hatao

en: Remove
mg: Esory

en: Yes
mg: Eny

en: No
mg: Tsia

en: Comment
mg: Heviteny
