Office Hours (8.x-1.15) - en to ru translation catalogue (42 entries)

en: Status
ru: Статус

en: Operations
ru: Операции

en: Remove
ru: Удалить

en: Yes
ru: Да

en: No
ru: Нет

en: Date
ru: Дата

en: none
ru: нет

en: To
ru: Кому

en: From
ru: От

en: Comment
ru: Комментарий

en: Plain text
ru: Простой текст

en: Unlimited
ru: Неограничено

en: Day
ru: День

en: Table
ru: Таблица

en: All day
ru: Весь день

en: Collapsed
ru: Свернуто

en: Hidden
ru: Скрытый

en: Select list
ru: Список выбора

en: First day of week
ru: Первый день недели

en: Current status
ru: Текущее состояние

en: Default value
ru: Значение по умолчанию

en: 1 minute
ru: 1 минута

en: About
ru: Информация

en: and
ru: и

en: Add @type
ru: Добавить @type

en: number
ru: число

en: Number of days to show
ru: Количество дней для показа

en: 1 exception | @count exceptions
ru[0]: @count исключение
ru[1]: @count исключения
ru[2]: @count[2] исключений

en: - Any -
ru: - Любой -

en: Field types
ru: Типы полей

en: 5 minute
ru: 5 минут

en: 15 minute
ru: 15 минут

en: Time increments
ru: Время увеличивается на

en: 30 minute
ru: 30 минут

en: Weekday
ru: День недели

en: 24 hour time
ru: 24 часовое время

en: 12 hour time
ru: 12 часовое время

en: %name: may not be longer than @max characters.
ru: %name: не может превышать @max символов.

en: 60 minute
ru: 60 минут

en: A value must be selected for %part.
ru: Для %part должно быть выбрано значение.

en: Copy previous day
ru: Скопировать предыдущий день

en: Copy last day
ru: Скопировать последний день
