Office Hours (8.x-1.19) - en to id translation catalogue (35 entries)

en: Operations
id: Operasi

en: Yes
id: Ya

en: No
id: Tidak

en: Date
id: Tanggal

en: none
id: tidak ada

en: no
id: tidak

en: To
id: Untuk

en: From
id: Dari

en: Comment
id: Komentar

en: Plain text
id: Teks biasa

en: Unlimited
id: Tak terbatas

en: Day
id: Hari

en: Table
id: Tabel

en: Select all
id: Pilih semua

en: Collapsed
id: Dikempiskan

en: Hidden
id: Tersembunyi

en: Clear
id: Bersihkan

en: Select list
id: Daftar pilihan

en: First day of week
id: Hari pertama dalam sepekan

en: Default value
id: Nilai bawaan

en: 1 minute
id: 1 menit

en: About
id: Tentang

en: and
id: dan

en: Add @type
id: Tambahkan @type

en: 1 exception | @count exceptions
id[0]: 1 pengecualian
id[1]: @count pengecualian

en: not
id: bukan

en: Field types
id: Jenis bidang isian

en: 5 minute
id: 5 menit

en: 15 minute
id: 15 menit

en: Time increments
id: Penambahan waktu

en: 30 minute
id: 30 menit

en: 24 hour time
id: Waktu 24 jam

en: 12 hour time
id: Waktu 12 jam

en: %name: may not be longer than @max characters.
id: %name: tidak boleh lebih panjang dari @max karakter.

en: A value must be selected for %part.
id: Nilai harus dipilih untuk %part.
