Office Hours (8.x-1.24) - en to tr translation catalogue (37 entries)

en: Status
tr: Durum

en: Operations
tr: İşlemler

en: Yes
tr: Evet

en: No
tr: Hayır

en: Date
tr: Tarih

en: none
tr: hiçbiri

en: no
tr: hayır

en: To
tr: Kime

en: From
tr: Kimden

en: Comment
tr: Yorum

en: Plain text
tr: Düz metin

en: Day
tr: Gün

en: Table
tr: Tablo

en: Hidden
tr: Gizli

en: Clear
tr: Temizle

en: Select list
tr: Seçim listesi

en: First day of week
tr: Haftanın ilk günü

en: Current status
tr: Mevcut durum

en: Default value
tr: Varsayılan değer

en: 1 minute
tr: 1 dakika

en: About
tr: Hakkında

en: and
tr: ve

en: Add @type
tr: @type ekle

en: number
tr: numara

en: Number of days to show
tr: Görüntülenecek gün sayısı

en: 1 exception | @count exceptions
tr[0]: 1 özel durum
tr[1]: @count özel durum

en: not
tr: değildir

en: Field types
tr: Alan tipleri

en: Add exception
tr: İstisna Ekle

en: 5 minute
tr: 5 dakika

en: 15 minute
tr: 15 dakika

en: Time increments
tr: Zaman artımları

en: 30 minute
tr: 30 dakika

en: 24 hour time
tr: 24 saatlik biçim

en: 12 hour time
tr: 12 saatlik biçim

en: %name: may not be longer than @max characters.
tr: %name: @max karakterden daha uzun olamaz.

en: A value must be selected for %part.
tr: %part kısmı için bir değer seçilmelidir.
