Office Hours (8.x-1.25) - en to fa translation catalogue (29 entries)

en: Status
fa: وضعیت

en: Operations
fa: عملیات

en: Yes
fa: بله

en: No
fa: خیر

en: Date
fa: تاریخ

en: none
fa: هیچ

en: no
fa: خیر

en: To
fa: به

en: From
fa: از

en: Comment
fa: دیدگاه

en: Plain text
fa: متن ساده

en: Day
fa: روز

en: Table
fa: جدول

en: Hidden
fa: پنهان

en: Clear
fa: پاک کردن

en: Select list
fa: فهرست انتخاب

en: First day of week
fa: اولین روز هفته

en: Current status
fa: وضعیت فعلی

en: Default value
fa: مقدار پیش‌فرض

en: 1 minute
fa: 1 دقیقه

en: About
fa: درباره

en: and
fa: و

en: Add @type
fa: افزودن @type

en: number
fa: شماره

en: 1 exception | @count exceptions
fa[0]: ۱ استثنا
fa[1]: @count استثنا

en: 5 minute
fa: 5 دقیقه

en: 15 minute
fa: 15 دقیقه

en: Time increments
fa: گام‌های افزایش زمان

en: 30 minute
fa: 30 دقیقه
