Office Hours (8.x-1.26) - en to cy translation catalogue (21 entries)

en: Status
cy: Statws

en: Operations
cy: Gweithrediad

en: Yes
cy: Ie

en: No
cy: Na

en: Date
cy: Dyddiad

en: none
cy: dim

en: no
cy: na

en: To
cy: I

en: From
cy: Gan

en: Comment
cy: Sylw

en: Plain text
cy: Testun plaen

en: Day
cy: Dyddiad

en: Table
cy: Tabl

en: All day
cy: Trwy'r dydd

en: Hidden
cy: Wedi cuddio

en: Clear
cy: Clir

en: Select list
cy: Dewis rhestr

en: First day of week
cy: Diwrnod cyntaf yr wythnos

en: Default value
cy: Gwerth rhagosod

en: and
cy: ac

en: Add @type
cy: Ychwanegu @type
