Office Hours (8.x-1.26) - en to ro translation catalogue (31 entries)

en: Status
ro: Stare

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Yes
ro: Da

en: No
ro: Nu

en: Date
ro: Data

en: none
ro: nimic

en: no
ro: nu

en: To
ro: Către

en: From
ro: De la

en: Comment
ro: Comentariu

en: Plain text
ro: Text simplu

en: Day
ro: Zi

en: Table
ro: Tabel

en: All day
ro: Toată ziua

en: Hidden
ro: Ascuns

en: Clear
ro: Elimină

en: Select list
ro: Listă selecție

en: First day of week
ro: Prima zi a săptămânii

en: Default value
ro: Valoare implicită

en: 1 minute
ro: 1 minut

en: About
ro: Despre

en: and
ro: și

en: Add @type
ro: Adaugă @type

en: 1 exception | @count exceptions
ro[0]: 1 excepție
ro[1]: @count excepții

en: not
ro: nu

en: Field types
ro: Tipuri de câmp

en: Time increments
ro: Intervale de timp

en: 24 hour time
ro: 24 ore

en: 12 hour time
ro: 12 ore

en: %name: may not be longer than @max characters.
ro: %name: nu poate fi mai lung de @max caractere.

en: A value must be selected for %part.
ro: Trebuie selectată o valoare pentru %part.
