Office Hours (8.x-1.28) - en to pt translation catalogue (38 entries)

en: Operations
pt: Operações

en: Yes
pt: Sim

en: No
pt: Não

en: Date
pt: Data

en: none
pt: nenhum

en: no
pt: não

en: To
pt: Para

en: From
pt: De

en: Comment
pt: Comentário

en: Plain text
pt: Texto puro

en: Day
pt: Dia

en: Table
pt: Tabela

en: All day
pt: O dia inteiro

en: Hidden
pt: Oculto

en: Clear
pt: Limpar

en: Select list
pt: Lista de seleção

en: First day of week
pt: Primeiro dia da semana

en: Current status
pt: Situação atual

en: Default value
pt: Valor padrão

en: 1 minute
pt: 1 minuto

en: About
pt: Sobre

en: and
pt: e

en: Add @type
pt: Adicionar @type

en: number
pt: número

en: Number of days to show
pt: Número de dias para mostrar

en: 1 exception | @count exceptions
pt[0]: 1 exceção
pt[1]: @count exceções

en: not
pt: não

en: Field types
pt: Tipos de campo

en: Add exception
pt: Adicionar exceção

en: 5 minute
pt: 5 minutos

en: 15 minute
pt: 15 minutos

en: Time increments
pt: Incrementos de tempo

en: 30 minute
pt: 30 minutos

en: Show all days
pt: Mostrar todos os dias

en: 24 hour time
pt: Horário de 24 Horas

en: 12 hour time
pt: Horário de 12 horas

en: %name: may not be longer than @max characters.
pt: %name: não pode ser maior que @max caracteres.

en: A value must be selected for %part.
pt: Um valor deve ser selecionado para %part.
