Office Hours (8.x-1.29) - en to it translation catalogue (29 entries)

en: Status
it: Stato

en: Operations
it: Operazioni

en: Yes
it: Sì

en: Date
it: Data

en: none
it: nessuno

en: To
it: A

en: From
it: Da

en: Comment
it: Commento

en: Plain text
it: Testo semplice

en: Day
it: Giorno

en: Table
it: Tabella

en: Hidden
it: Nascosto

en: Clear
it: Cancella

en: Select list
it: Elenco di selezione

en: First day of week
it: Primo giorno della settimana

en: Default value
it: Valore predefinito

en: 1 minute
it: 1 minuto

en: About
it: Informazioni

en: and
it: e

en: Add @type
it: Aggiungi @type

en: not
it: non

en: Seasons
it: Stagioni

en: Field types
it: Tipi di campo

en: 5 minute
it: 5 minuti

en: 15 minute
it: 15 minuti

en: Time increments
it: Incrementi di tempo

en: 30 minute
it: 30 minuti

en: %name: may not be longer than @max characters.
it: %name: non può essere più lungo di @max caratteri.

en: A value must be selected for %part.
it: Occorre scegliere un valore per %part.
