Office Hours (8.x-1.7) - en to ja translation catalogue (28 entries)

en: Status
ja: 状態

en: Operations
ja: 操作

en: Remove
ja: 削除

en: Date
ja: 日付

en: none
ja: なし

en: Comment
ja: コメント

en: Plain text
ja: プレーンテキスト

en: Unlimited
ja: 無制限

en: Day
ja: 日

en: Table
ja: テーブル

en: Hidden
ja: 非表示

en: First day of week
ja: 週の最初の曜日

en: Current status
ja: 現在のステータス

en: Default value
ja: デフォルト値

en: Exceptions
ja: 例外

en: 1 minute
ja: 1分

en: and
ja: かつ

en: Add @type
ja: @typeを追加

en: number
ja: 数値

en: Number of days to show
ja: 表示する日数

en: Field types
ja: フィールドタイプ

en: 5 minute
ja: 5分

en: 15 minute
ja: 15分

en: Time increments
ja: 時間の間隔

en: 30 minute
ja: 30分

en: 24 hour time
ja: 24時間

en: 12 hour time
ja: 12時間

en: %name: may not be longer than @max characters.
ja: %name: @max 文字よりも長くすることはできません。
