Office Hours (8.x-1.8) - en to uk translation catalogue (37 entries)

en: Status
uk: Стан

en: Operations
uk: Операції

en: Remove
uk: Вилучити

en: Yes
uk: Так

en: No
uk: Ні

en: Date
uk: Дата

en: none
uk: немає

en: Comment
uk: Коментар

en: Plain text
uk: Простий текст

en: Unlimited
uk: Необмежено

en: Day
uk: День

en: Table
uk: Таблиця

en: All day
uk: Весь день

en: Collapsed
uk: Згорнуте

en: Hidden
uk: Приховано

en: Select list
uk: Список вибору

en: First day of week
uk: Перший день тижня

en: Current status
uk: Поточний стан

en: Default value
uk: Базове значення

en: Exceptions
uk: Винятки

en: 1 minute
uk: 1 хвилина

en: About
uk: Про модуль

en: and
uk: та

en: Add @type
uk: Додати тип @type

en: number
uk: цифра

en: Number of days to show
uk: Кількість днів для показу

en: Field types
uk: Типи полів

en: Add exception
uk: Додати виняток

en: 5 minute
uk: 5 хвилин

en: 15 minute
uk: 15 хвилин

en: Time increments
uk: Проміжки зростання часу

en: 30 minute
uk: 30 хвилин

en: 24 hour time
uk: 24 годинний

en: 12 hour time
uk: 12 годинний

en: %name: may not be longer than @max characters.
uk: %name: має перевищувати @max символів.

en: 60 minute
uk: 60 хвилин

en: Composite elements
uk: Складені елементи
