Organic Groups (2.0.1) - en to ro translation catalogue (64 entries)

en: Status
ro: Stare

en: Delete
ro: Șterge

en: Submit
ro: Trimite

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Username
ro: Nume utilizator

en: Group
ro: Grup

en: Type
ro: Tip

en: Cancel
ro: Anulare

en: Unsubscribe
ro: Dezabonare

en: Description
ro: Descriere

en: Language
ro: Limba

en: Edit
ro: Editați

en: This action cannot be undone.
ro: Această acțiune nu are cale de întoarcere.

en: Name
ro: Nume

en: Label
ro: Etichetă

en: View
ro: Afișează

en: Create
ro: Crează

en: Active
ro: Activ

en: Roles
ro: Roluri

en: Group ID
ro: ID-ul grupului

en: Role name
ro: Numele rolului

en: State
ro: Status

en: Role
ro: Rol

en: Add user
ro: Adaugă utilizator

en: Pending
ro: În așteptare

en: The changes have been saved.
ro: Modificările au fost salvate.

en: Target type
ro: Tipul țintei

en: Blocked
ro: Blocat

en: Permissions
ro: Permisiuni

en: Changed
ro: Schimbat

en: Permission
ro: Permisiune

en: Add role
ro: Adaugă un rol

en: Save permissions
ro: Salvează permisiunile

en: Entity type
ro: Tip de entitate

en: Bundles
ro: Tipuri

en: Group types
ro: Tipuri de grupuri

en: You do not have any administrative items.
ro: Nu aveți nici o permisiune administrativă.

en: Add roles
ro: Adaugă roluri

en: Remove roles
ro: Elimină roluri

en: Invalid machine-readable name. Enter a name other than %invalid.
ro: Numele lizibil mașină nu este valid. Introduceți un nume diferit de %invalid.

en: Warning: Give to trusted roles only; this permission has security implications.
ro: Avertisment: A se acorda numai rolurilor care prezintă încredere; această permisiune are implicații de securitate.

en: Administer permissions
ro: Administrare permisiuni

en: Group type
ro: Tipul de grup

en: Edit permissions
ro: Editează permisiuni

en: Bulk update
ro: Actualizare în masă

en: %type_name: Create new content
ro: %type_name: Creați conținut nou

en: %type_name: Edit own content
ro: %type_name: Editați propriul conținut

en: %type_name: Edit any content
ro: %type_name: Editați orice conținut

en: %type_name: Delete own content
ro: %type_name: Ștergeți propriul conținut

en: %type_name: Delete any content
ro: %type_name: Ștergeți orice conținut

en: Group content
ro: Conținutul grupului

en: Access operation to check
ro: Operația de acces de verificat

en: Appears in: @bundles.
ro: Apare în: @bundles.

en: Change handler
ro: Schimbați handler-ul

en: The name for this role. Example: "Moderator", "Editorial board", "Site architect".
ro: Numele acestui rol. De exemplu: "Moderator", "Bord editorial", "Arhitect sit".

en: Reference type
ro: Tipul referinței

en: Reference method
ro: Metodă de referință

en: Multiple arguments
ro: Argumente multiple

en: Single ID
ro: Un singur ID

en: One or more IDs separated by , or +
ro: Unul sau mai multe ID-uri separate de , sau +

en: User role weight
ro: Greutatea rolului utilizatorului

en: @label referenced from @field_name
ro: @label referință de la @field_name

en: @entity using @field_name
ro: @entity folosește @field_name

en: Relate each @entity with a @field_name set to the @label.
ro: Referiți fiecare @entity cu un @field_name setat pentru @label.
