Organic Groups (8.x-1.0-alpha13) - en to th translation catalogue (36 entries)

en: Status
th: สถานะ

en: Delete
th: ลบ

en: Submit
th: ส่งข้อมูล

en: Username
th: ชื่อผู้ใช้งาน

en: Type
th: ประเภท

en: Subscribe to group
th: สมัครเข้าร่วมกลุ่ม

en: Unsubscribe from group
th: ยกเลิกการสมัครเข้าร่วมกลุ่ม

en: Cancel
th: ยกเลิก

en: Unsubscribe
th: ยกเลิกการเป็นสมาชิก

en: Description
th: คำอธิบาย

en: Edit
th: แก้ไข

en: This action cannot be undone.
th: คำสั่งนี้เมื่อทำแล้วไม่สามารถย้อนได้

en: Label
th: ป้ายชื่อ

en: View
th: ดู

en: ID
th: ไอดี

en: Create
th: สร้าง

en: Role name
th: ชื่อของระดับผู้ใช้

en: State
th: รัฐ

en: Add user
th: เพิ่มผู้ใช้

en: The changes have been saved.
th: บันทึกการเปลี่ยนแปลงแล้ว

en: Permissions
th: สิทธิ์

en: Add another item
th: เพิ่มรายการอื่น

en: Add role
th: เพิ่มระดับผู้ใช้

en: Save permissions
th: บันทึกสิทธิ์

en: You do not have any administrative items.
th: คุณไม่มีสิทธิ์แก้ไขเรื่องนี้

en: Warning: Give to trusted roles only; this permission has security implications.
th: คำเตือน: ให้บทบาทที่เชื่อถือได้เท่านั้น การอนุญาตนี้มีปัจจัยด้านความปลอดภัย

en: Administer permissions
th: จัดการสิทธิ์

en: Edit permissions
th: แก้ไขสิทธิ์

en: Weight for row @number
th: น้ำหนักของแถวที่ @number

en: %type_name: Create new content
th: %type_name:สร้างเนื้อหาใหม่

en: %type_name: Edit own content
th: %type_name:แก้ไขเนื้อหาของตัวเอง

en: %type_name: Edit any content
th: %type_name:แก้ไขเนื้อหาใด ๆ

en: %type_name: Delete own content
th: %type_name:ลบเนื้อหาของตัวเอง

en: %type_name: Delete any content
th: %type_name:ลบเนื้อหาใด ๆ

en: Appears in: @bundles.
th: ปรากฏใน @bundles.

en: The name for this role. Example: "Moderator", "Editorial board", "Site architect".
th: ชื่อสำหรับบทบาทนี้ ตัวอย่าง : "Moderator", "Editorial board", "Site architect".
