Organic groups (8.x-1.0-alpha9) - en to cs translation catalogue (63 entries)

en: Status
cs: Stav

en: Delete
cs: Smazat

en: Submit
cs: Odeslat

en: Operations
cs: Operace

en: Username
cs: Uživatelské jméno

en: Group
cs: Skupina

en: Type
cs: Typ

en: Cancel
cs: Zrušit

en: Unsubscribe
cs: Odhlásit

en: Description
cs: Popis

en: Language
cs: Jazyk

en: Delete group
cs: Smazat skupinu

en: Action
cs: Akce

en: Edit
cs: Upravit

en: This action cannot be undone.
cs: Tuto akci nelze vrátit.

en: Name
cs: Jméno

en: Label
cs: Popisek

en: View
cs: Zobrazit

en: User
cs: Uživatel

en: Create
cs: Vytvořit

en: All
cs: Vše

en: Active
cs: Aktivní

en: Roles
cs: Role

en: State
cs: Stav

en: Desc
cs: Sestupně

en: Edit group
cs: Upravit skupinu

en: Sort by
cs: Řadit dle

en: Add user
cs: Přidat uživatele

en: Pending
cs: Čeká na zpracování

en: Target type
cs: Cílový typ obsahu

en: Blocked
cs: Zablokován

en: Permissions
cs: Oprávnění

en: Join
cs: Připojit se

en: Apply
cs: Použít

en: Add another item
cs: Přidat další položku

en: Permission
cs: Oprávnění

en: Offset
cs: Posun

en: Entity type
cs: Typ entity

en: You do not have any administrative items.
cs: Nebyly nalezeny žádné položky administrace.

en: Items per page
cs: Položek na stránku

en: - All -
cs: - Vše -

en: « First
cs: « První

en: Last »
cs: Poslední »

en: Operations links
cs: Odkazy na operace

en: Invalid machine-readable name. Enter a name other than %invalid.
cs: Chybný strojově čitelný název. Zadejte název jiný než je %invalid.

en: Administer permissions
cs: Administrace oprávnění

en: Edit permissions
cs: Upravit oprávnění

en: Bulk update
cs: Hromadná aktualizace

en: Weight for row @number
cs: Váha pro řádek @number

en: %type_name: Create new content
cs: %type_name: Vytvořit nový obsah

en: %type_name: Edit own content
cs: %type_name: Upravit vlastní obsah

en: %type_name: Edit any content
cs: %type_name: Upravit jakýkoli obsah

en: %type_name: Delete own content
cs: %type_name: Smazat vlastní obsah

en: %type_name: Delete any content
cs: %type_name: Smazat jakýkoli obsah

en: Asc
cs: Vzestupně

en: No results text
cs: Text pro nulový (prázdný) výsledek

en: Master
cs: Nadřízené

en: Appears in: @bundles.
cs: Objevuje se v: @bundles.

en: User role weight
cs: Váha uživatelské role

en: @label referenced from @field_name
cs: @label odkazovaný z @field_name

en: @entity using @field_name
cs: @entity používající @field_name

en: Relate each @entity with a @field_name set to the @label.
cs: Propojí každou entitu @entity, která má nastavené pole @field_name na @label.

en: @title (value @number)
cs: @title (hodnota @number)
