Organic Groups Menu (OG Menu) (2.0.0-alpha4) - en to hu translation catalogue (34 entries)

en: Delete
hu: Törlés

en: Operations
hu: Műveletek

en: Type
hu: Típus

en: Organic groups
hu: Öntevékeny csoportok

en: disabled
hu: tiltott

en: Enabled
hu: Engedélyezett

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Reset
hu: Alaphelyzet

en: Weight
hu: Súly

en: Name
hu: Név

en: Label
hu: Címke

en: View
hu: Megtekintés

en: ID
hu: Azonosító

en: Menu link
hu: Menühivatkozás

en: Unlimited
hu: Korlátlan

en: Are you sure you want to delete %name?
hu: %name valóban törölhető?

en: Add menu
hu: Menü hozzáadása

en: Edit menu
hu: Menü szerkesztése

en: Language code
hu: Nyelvkód

en: Machine name
hu: Programok által használt név

en: Translate
hu: Fordítás

en: Add link
hu: Hivatkozás hozzáadása

en: Weight for @title
hu: @title súlya

en: Enable @title menu link
hu: @title menühivatkozás engedélyezése

en: logged in users only
hu: csak bejelentkezett felhasználók

en: OG menu
hu: OG menü

en: Add menu link
hu: Menühivatkozás hozzáadása

en: Menu levels
hu: Menüszintek

en: Initial menu level
hu: Kezdő menüszint

en: The menu will only be visible if the menu item for the current page is at or below the selected starting level. Select level 1 to always keep this menu visible.
hu: A menü csak akkor jelenik majd meg, ha az aktuális oldalhoz tartozó menüelem a megadott kezdőszinten, vagy az alatt helyezkedik el. Az 1-es szint kiválasztásával a menü mindig látható lesz.

en: Maximum number of menu levels to display
hu: Megjelenítendő menüszintek legnagyobb száma

en: The maximum number of menu levels to show, starting from the initial menu level. For example: with an initial level 2 and a maximum number of 3, menu levels 2, 3 and 4 can be displayed.
hu: A megjelenített menüszintek legnagyobb száma, a kiinduló szintet is beleértve. Például a 2-estől 3-at számítva a 2., 3., és 4. szintek lesznek láthatóak.

en: There are no menu links yet. <a href=":url">Add link</a>.
hu: Még nincsenek menühivatkozások.  <a href=":url">Hivatkozás hozzáadása</a>.

en: <q>Log in</q> for anonymous users
hu: <q>Bejelentkezés</q> névtelen felhasználók számára
