Organic Groups Menu (OG Menu) (2.0.0-alpha4) - en to pt translation catalogue (36 entries)

en: Delete
pt: Apagar

en: Operations
pt: Operações

en: Type
pt: Tipo

en: Organic groups
pt: Grupos orgânicos

en: disabled
pt: desativado

en: Enabled
pt: Habilitado

en: Edit
pt: Editar

en: Reset
pt: Redefinir

en: Weight
pt: Peso

en: Name
pt: Nome

en: Label
pt: Rótulo

en: View
pt: Ver

en: Menu link
pt: Link de menu

en: Unlimited
pt: Ilimitado

en: Are you sure you want to delete %name?
pt: Você tem certeza que deseja excluir %name?

en: Add menu
pt: Adicionar menu

en: Edit menu
pt: Editar menu

en: OG Menu
pt: Menu OG

en: Language code
pt: Código do idioma

en: Machine name
pt: Nome de máquina

en: Translate
pt: Traduzir

en: Add link
pt: Adicionar link

en: Weight for @title
pt: Peso para @title

en: Enable @title menu link
pt: Ativar o link @title

en: There are no menu links yet.
pt: Ainda não existem links no menu. !add_link

en: logged in users only
pt: apenas usuários logados

en: OG menu
pt: Menu do OG

en: Add menu link
pt: Adicionar link de menu

en: Menu levels
pt: Níveis de menu

en: Initial menu level
pt: Nível inicial de menu

en: Maximum number of menu levels to display
pt: Número máximo de níveis de menu a serem exibidos

en: content @type: deleted @label.
pt: conteúdo @type: @label apagado.

en: There are no menu links yet. <a href=":url">Add link</a>.
pt: Ainda não existem links no menu. <a href=":url">Adicionar link</a>.

en: <q>Log in</q> for anonymous users
pt: <q>Login</q> para usuários anônimos

en: OG Menu instance
pt: Instância do OG Menu

en: Administer OG Menu.
pt: Administrar o OG Menu.
