Organic Groups Menu (OG Menu) (8.x-1.0-alpha3) - en to tr translation catalogue (29 entries)

en: Delete
tr: Sil

en: Operations
tr: İşlemler

en: Type
tr: Tip

en: Organic groups
tr: Organik gruplar

en: disabled
tr: etkin değil

en: Enabled
tr: Etkin

en: Edit
tr: Düzenle

en: Reset
tr: Sıfırla

en: Weight
tr: Ağırlık

en: Label
tr: Etiket

en: View
tr: Görüntüle

en: Menu link
tr: Menü bağlantısı

en: Unlimited
tr: Sınırsız

en: Are you sure you want to delete %name?
tr: %name kişisini silmek istediğinize emin misiniz?

en: Add menu
tr: Menü ekle

en: Edit menu
tr: Menü düzenle

en: Language code
tr: Dil kodu

en: Machine name
tr: Makine adı

en: Translate
tr: Çevir

en: Add link
tr: Bağlantı ekle

en: Weight for @title
tr: @title için ağırlık

en: Enable @title menu link
tr: @title menü bağlantısını etkinleştir

en: logged in users only
tr: sadece giriş yapmış kullanıcılar

en: Add menu link
tr: Menü bağlantısı ekle

en: Menu levels
tr: Menü seviyeleri

en: Initial menu level
tr: Başlangıç menü düzeyi

en: The menu will only be visible if the menu item for the current page is at or below the selected starting level. Select level 1 to always keep this menu visible.
tr: Menü yalnızca geçerli sayfa için menü ögesi seçilmiş başlangıç düzeyinde ya da altında ise görüntülenir. Bu menünün her zaman görüntülenmesi için düzeyi 1 olarak seçin.

en: Maximum number of menu levels to display
tr: Görüntülenecek en fazla menü düzeyi

en: <q>Log in</q> for anonymous users
tr: Anonim kullanıcılar için <q>giriş yap</q>
