Organic Groups Menu (OG Menu) (8.x-1.0-alpha4) - en to nl translation catalogue (38 entries)

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: disabled
nl: uitgeschakeld

en: Enabled
nl: Ingeschakeld

en: Edit
nl: Bewerken

en: Reset
nl: Opnieuw instellen

en: Weight
nl: Gewicht

en: Name
nl: Naam

en: View
nl: Weergeven

en: Menu link
nl: Menulink

en: Unlimited
nl: Onbeperkt

en: Are you sure you want to delete %name?
nl: Weet u zeker dat u %name wilt verwijderen?

en: Add menu
nl: Menu toevoegen

en: Edit menu
nl: Menu bewerken

en: Language code
nl: Taalcode

en: Machine name
nl: Systeemnaam

en: Translate
nl: Vertalen

en: Add link
nl: Link toevoegen

en: Weight for @title
nl: Gewicht voor @title

en: Enable @title menu link
nl: Menulink @title inschakelen

en: There are no menu links yet.
nl: Er zijn nog geen menulinks.

en: logged in users only
nl: alleen ingelogde gebruikers

en: Add menu link
nl: Menulink toevoegen

en: Menu levels
nl: Menuniveaus

en: Initial menu level
nl: Oorspronkelijk menu-niveau

en: The menu will only be visible if the menu item for the current page is at or below the selected starting level. Select level 1 to always keep this menu visible.
nl: Het menu is alleen zichtbaar indien het menu-item van de huidige pagina zich op of onder het ingestelde startniveau bevindt. Selecteer '1' om het menu altijd zichtbaar te maken.

en: Maximum number of menu levels to display
nl: Het maximale aantal weer te geven menu-niveaus.

en: The maximum number of menu levels to show, starting from the initial menu level. For example: with an initial level 2 and a maximum number of 3, menu levels 2, 3 and 4 can be displayed.
nl: Het maximale aantal weer te geven menu-niveaus, beginnend bij het startniveau. Bijvoorbeeld: bij een startniveau van 2 en een maximaal aantal niveaus van 3, zullen menu-niveaus 2, 3 en 4 worden getoond.

en: content @type: deleted @label.
nl: inhoud @type: @label verwijderd.

en: There are no menu links yet. <a href=":url">Add link</a>.
nl: Er zijn nog geen menulinks. <a href=":url">Link toevoegen</a>.

en: <q>Log in</q> for anonymous users
nl: <q>Login</q> voor anonieme gebruikers

en: Add OG Menu
nl: OG Menu toevoegen

en: List OG Menu
nl: OG Menu-overzicht

en: OG Menu instance
nl: OG Menu-instantie

en: Edit OG Menu instance
nl: OG Menu-instantie bewerken

en: Delete OG Menu instance
nl: OG Menu-instantie verwijderen

en: Create a new OG menu instance
nl: OG Menu-instantie aanmaken

en: - Parent group missing -
nl: - Bovenliggende groep ontbreekt -
