Organic - en to ar translation catalogue (16 entries)

en: Status
ar: الحالة

en: Description
ar: الوصف

en: Language
ar: اللغة

en: Node ID
ar: معرف العقدة

en: User ID
ar: معرف المستخدم

en: Roles
ar: الأدوار

en: Group ID
ar: معرف مجموعة

en: Field name
ar: اسم الحقل

en: Created date
ar: تاريخ الإنشاء

en: Permissions
ar: الصلاحيات

en: Content Type
ar: نوع المحتوى

en: Language code
ar: رمز اللغة

en: Machine name
ar: الاسم الآلي

en: Field settings
ar: إعدادات الحقل

en: Entity type
ar: نوع الكيان

en: Bundle
ar: الحزمة
