Organic - en to cy translation catalogue (9 entries)

en: Status
cy: Statws

en: Description
cy: Disgrifiadau

en: Language
cy: Iaith

en: Node ID
cy: ID Nod

en: Roles
cy: Swyddogaethau

en: Created date
cy: Dyddiad y crewyd

en: Permissions
cy: Hawliau

en: Language code
cy: Côd yr iaith

en: Field settings
cy: Gosodiadau maes
