Organic - en to de translation catalogue (25 entries)

en: Description
de: Beschreibung

en: Language
de: Sprache

en: Node ID
de: Beitrags-ID

en: Organic Groups
de: Organische Gruppen

en: User ID
de: Benutzer-ID

en: Roles
de: Rollen

en: Role ID
de: Rollen-ID

en: Group ID
de: Gruppen-ID

en: Field name
de: Feldname

en: Created date
de: Erstellungsdatum

en: Permissions
de: Berechtigungen

en: Content Type
de: Inhaltstyp

en: Membership Type
de: Mitgliedsart

en: Language code
de: Sprachkürzel

en: Machine name
de: Systemname

en: Field settings
de: Feldeinstellungen

en: Entity type
de: Entitätstyp

en: Bundle
de: Subtyp

en: Entity Type
de: Entitätstyp

en: Group admin
de: Group Admin

en: Entity ID
de: Entitäts-ID

en: Membership state
de: Status der Mitgliedschaft

en: Entity bundle
de: Entitätssubtyp

en: Language Code
de: Sprachkürzel

en: Target ID
de: Ziel-ID
