Organic - en to ja translation catalogue (21 entries)

en: Status
ja: 状態

en: Description
ja: 説明

en: Language
ja: 言語

en: Node ID
ja: ノードID

en: Organic Groups
ja: グループ【Organic groups】

en: User ID
ja: ユーザーID

en: Roles
ja: 役割

en: Role ID
ja: 役割ID

en: Group ID
ja: グループID

en: Field name
ja: フィールド名

en: Created date
ja: 作成日時

en: Permissions
ja: 権限

en: Content Type
ja: コンテンツタイプ

en: Language code
ja: 言語コード

en: Machine name
ja: システム内部名称

en: Field settings
ja: フィールドの設定

en: Entity type
ja: エンティティタイプ

en: Bundle
ja: バンドル

en: Entity ID
ja: エンティティID

en: Entity bundle
ja: エンティティバンドル

en: Language Code
ja: 言語コード
