Organic - en to oc translation catalogue (15 entries)

en: Status
oc: Estatut

en: Description
oc: Descripcion

en: Language
oc: Lenga

en: Node ID
oc: Identificant (ID) del nosèl

en: User ID
oc: Identificant (ID) utilizaire

en: Roles
oc: Ròtles

en: Field name
oc: Nom del camp

en: Created date
oc: Data de creacion

en: Content Type
oc: Tipe de contengut

en: Language code
oc: Còde de la lenga

en: Machine name
oc: Nom sistèma

en: Field settings
oc: Paramètres del camp

en: Entity type
oc: Tipe d'entitat

en: Bundle
oc: Paquet

en: Entity ID
oc: Identificant (ID) de l'entitat
