Organic - en to ug translation catalogue (5 entries)

en: Status
ug: ھالەت

en: Description
ug: بايانى

en: Roles
ug: ئەزا ھوقۇقى

en: Permissions
ug: ھوقۇق تەڭشەش

en: Language code
ug: تىل كودى
