Organic - en to uk translation catalogue (24 entries)

en: Status
uk: Стан

en: Description
uk: Опис

en: Language
uk: Мова

en: Node ID
uk: ID матеріалу

en: Organic Groups
uk: Тематичні групи

en: User ID
uk: ID користувача

en: Roles
uk: Ролі

en: Role ID
uk: ID ролі

en: Group ID
uk: ID групи

en: Field name
uk: Назва поля

en: Created date
uk: Дата створення

en: Permissions
uk: Повноваження

en: Content Type
uk: Тип матеріалу

en: Membership Type
uk: Тип Вашої участі

en: Language code
uk: Код мови

en: Machine name
uk: Машинна назва

en: Field settings
uk: Налаштування поля

en: Entity type
uk: Тип сутності

en: Bundle
uk: Пакет

en: Entity Type
uk: Тип сутності

en: Entity ID
uk: ID сутності

en: Membership state
uk: Стан участі

en: Entity bundle
uk: Пакет сутності

en: Language Code
uk: Код мови
