Organic - en to eu translation catalogue (14 entries)

en: Status
eu: Egoera

en: Description
eu: Azalpena

en: Language
eu: Hizkuntza

en: Node ID
eu: Nodoaren IDa

en: User ID
eu: Erabiltzaile IDa

en: Roles
eu: Zereginak

en: Field name
eu: Eremu izena

en: Created date
eu: Sortze data

en: Permissions
eu: Baimenak

en: Content Type
eu: Eduki Mota

en: Language code
eu: Hizkuntza kodea

en: Machine name
eu: Makinaren izena

en: Field settings
eu: Eremuaren ezarpenak

en: Entity type
eu: Entitate mota
