Organic Groups Site Manager (8.x-1.0) - en to da translation catalogue (113 entries)

en: Home
da: Hjem

en: Title
da: Titel

en: Save configuration
da: Gem indstillinger

en: Administer
da: Administration

en: Delete
da: Slet

en: Submit
da: Indsend

en: Operations
da: Handlinger

en: Content
da: Indhold

en: Author
da: Forfatter

en: Closed
da: Lukket

en: Actions
da: Handlinger

en: Description
da: Beskrivelse

en: Language
da: Sprog

en: more
da: mere

en: Comments
da: Kommentarer

en: Taxonomy
da: Taksonomi

en: Overview
da: Overblik

en: Edit
da: Redigér

en: Reset
da: Gendan

en: Weight
da: Vægt

en: The configuration options have been saved.
da: Indstillingerne er blevet gemt.

en: Settings
da: Indstillinger

en: edit
da: redigér

en: General settings
da: Generelle indstillinger

en: Save
da: Gem

en: Open
da: Åben

en: remove
da: fjern

en: View
da: Vis

en: Path
da: Sti

en: Updated
da: Opdateret

en: Text
da: Tekst

en: Add term
da: Tilføj ord

en: User
da: Bruger

en: Content type
da: Indholdstype

en: Options
da: Valg

en: Created
da: Oprettet

en: All
da: Alle

en: Add content
da: Tilføj indhold

en: Page
da: Side

en: Breadcrumb
da: Brødkrumme

en: Roles
da: Roller

en: Comment
da: Kommentar

en: Published
da: Udgivet

en: Vocabulary name
da: Ordforråd

en: Desc
da: Faldende

en: Members
da: Medlemmer

en: Administer content
da: Administrér indhold

en: Configuration
da: Indstillinger

en: Clone
da: Klon

en: Ascending
da: Stigende

en: Descending
da: Faldende

en: Profile
da: Profil

en: The field %field is required.
da: Feltet %field er obligatorisk.

en: Sort by
da: Sortér efter

en: Hidden
da: Skjult

en: Create account
da: Opret konto

en: ‹ previous
da: ‹ forrige

en: next ›
da: næste ›

en: author
da: forfatter

en: Log out
da: Log ud

en: List terms
da: Vis ord

en: Manage features
da: Håndtér features

en: Theme settings
da: Indstillinger for theme

en: ‹ Previous
da: ‹ Forrige

en: Next ›
da: Næste ›

en: Unpublished
da: Ikke udgivet

en: Comment settings
da: Kommentarer

en: Default value
da: Standardværdi

en: Apply
da: Udfør

en: Add members
da: Tilføj medlemmer

en: Add terms
da: Tilføj ord

en: « first
da: « første

en: last »
da: sidste »

en: User profile
da: Brugerprofil

en: Toggle display
da: Vælg visning

en: Default theme
da: Standardtema

en: No vocabularies available.
da: Ingen kategorier til rådighed.

en: No content available.
da: Der er intet indhold at vise.

en: Enable or disable the display of certain page elements.
da: Vælg visning af sidelementer.

en: My content
da: Mit indhold

en: You do not have any administrative items.
da: Du har ingen administrationselementer.

en: Add link
da: Tilføj link

en: - Choose an operation -
da: - Vælg en handling -

en: Items per page
da: Antal elementer

en: - All -
da: - Alle -

en: Reset vocabulary %name to alphabetical order.
da: Kategorien %name nulstillet til alfabetisk sortering.

en: « First
da: « Første

en: Last »
da: Sidste »

en: Structure
da: Struktur

en: All content
da: Alt indhold

en: Published status
da: Publiceringsstatus

en: Set on node form
da: Aktivér på indholdsformularen

en: Set this context on node forms
da: Aktivér denne kontekst på indholdsformularer

en: Edit own comments
da: Redigér egne kommentarer

en: Edit menu link
da: Redigér menu-link

en: Find and manage content.
da: Find og håndtér indhold.

en: Screenshot for !theme theme
da: Screenshot af !theme-tema

en: Settings for !theme theme
da: Indstillinger for !theme-tema

en: default theme
da: standardtema

en: The %theme theme was not found.
da: Temaet %theme blev ikke fundet.

en: %theme is now the default theme.
da: %theme er nu standardtema.

en: Set default theme
da: Angiv standardtema

en: Use the administration toolbar
da: Brug administratorværktøjslinjen

en: View the administration theme
da: Se administrationstemaet

en: Delete own comments
da: Slet egne kommentarer

en: Asc
da: Stigende

en: %user has been added to the group %group-title.
da: %user er blevet tilføjet til gruppen %group-title.

en: Add menu link
da: Tilføj menulink

en: Return to site content
da: Tilbage til sitets indhold

en: This is only used when the site is configured to use a separate administration theme on the Appearance page.
da: Dette bruges kun når sitet er konfigureret til at bruge et separat administrationstema under Udseende.

en: The alias needs to start with a slash.
da: Aliaset skal starte med en skråstreg.

en: No terms available. <a href=":link">Add term</a>.
da: Ingen tilgængelige termer. <a href=":link">Tilføj term</a>.

en: Find and manage content
da: Find og håndtér indhold
