Organic Groups Site Manager (8.x-1.0) - en to hi translation catalogue (79 entries)

en: Home
hi: मुख्य पृष्ठ

en: Title
hi: शीर्षक

en: Save configuration
hi: नये संरुप को संरक्षित करें।

en: Status
hi: अवस्था

en: Administer
hi: प्रशासन

en: Delete
hi: मिटायें

en: Submit
hi: जमा करें

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Content
hi: सामग्री

en: Author
hi: लेखक

en: Closed
hi: बंद

en: Actions
hi: क्रियाएँ

en: Description
hi: उल्लेख

en: Language
hi: भाषा

en: more
hi: और भी

en: Comments
hi: टिप्पणियाँ

en: Taxonomy
hi: वर्गीकरण

en: Overview
hi: समीक्षा

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: Weight
hi: मान

en: The configuration options have been saved.
hi: विन्यास विकल्प सेव कर लिए गया है।

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: edit
hi: संपादन करें

en: General settings
hi: सामान्य स्थापनाएँ

en: Save
hi: संरक्षित करें

en: Open
hi: खुला

en: View
hi: देखें

en: URL
hi: यूआरएल

en: Path
hi: मार्ग

en: Menu
hi: सूची

en: Updated
hi: अद्यतित

en: Text
hi: लेख

en: Add term
hi: पद जोडें

en: ID
hi: आईडी

en: User
hi: प्रयोक्ता

en: Content type
hi: सामग्री प्रकार

en: Options
hi: विकल्प

en: Created
hi: निर्मित

en: All
hi: सभी

en: Add content
hi: सामग्री जोड़ें

en: Page
hi: पृष्ठ

en: Breadcrumb
hi: पग चिन्ह

en: Site
hi: साइट

en: Roles
hi: भूमिका

en: Comment
hi: टिप्पणी

en: Published
hi: प्रकाशित

en: Filter
hi: फिल्टर

en: Vocabulary name
hi: शब्दावली नाम

en: Desc
hi: अवरोही

en: Members
hi: सदस्य

en: Start
hi: शुरू

en: Configuration
hi: विन्यास

en: Ascending
hi: आरोही

en: Descending
hi: अवरोही

en: Profile
hi: रुपरेखा

en: Sort by
hi: क्रमबद्ध द्वारा

en: Hidden
hi: छुपा हुआ

en: ‹ previous
hi: ‹ पिछले

en: next ›
hi: अगला >

en: author
hi: लेखक

en: Log out
hi: लॉगआउट

en: List terms
hi: पद सूची

en: ‹ Previous
hi: ‹ पिछला

en: Next ›
hi: अगला ›

en: Unpublished
hi: अप्रकाशित

en: Comment settings
hi: कमेन्ट की स्थापनायें

en: Default value
hi: डिफ़ॉल्ट मूल्य

en: Apply
hi: लागू करें

en: « first
hi: « प्रथम

en: last »
hi: अन्तिम »

en: Items per page
hi: विषय प्रति पृष्ठ

en: - All -
hi: -सभी-

en: « First
hi: « पहला

en: Last »
hi: आखरी »

en: Structure
hi: ढांचा

en: All content
hi: सभी सामग्री

en: View the administration theme
hi: प्रशासन थीम देखें

en: Find and manage content
hi: सामग्री ढूंढें और प्रबंधित करें
