Organic Groups Site Manager (8.x-1.0) - en to ro translation catalogue (110 entries)

en: Home
ro: Acasă

en: Title
ro: Titlu

en: Save configuration
ro: Salvați configurația

en: Status
ro: Stare

en: Administer
ro: Administrează

en: Delete
ro: Șterge

en: Submit
ro: Trimite

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Content
ro: Conținut

en: Author
ro: Autor

en: Closed
ro: Închis

en: Actions
ro: Acțiuni

en: Description
ro: Descriere

en: Language
ro: Limba

en: more
ro: mai multe

en: Comments
ro: Comentarii

en: Taxonomy
ro: Taxonomie

en: Overview
ro: Privire de ansamblu

en: Edit
ro: Editați

en: Reset
ro: Resetează

en: Weight
ro: Greutate

en: The configuration options have been saved.
ro: Opțiunile de configurare au fost salvate.

en: Settings
ro: Setări

en: edit
ro: modifică

en: General settings
ro: Setări generale

en: Save
ro: Salvare

en: Open
ro: Deschideți

en: Link target
ro: Ținta link-ului

en: remove
ro: elimină

en: View
ro: Afișează

en: Path
ro: Cale

en: Menu
ro: Meniu

en: Updated
ro: Actualizat

en: Add term
ro: Adaugă termen

en: User
ro: Utilizator

en: Content type
ro: Tip conținut

en: Options
ro: Opțiuni

en: Created
ro: Creat

en: All
ro: Toate

en: Add content
ro: Adăugați conținut

en: Page
ro: Pagina

en: Site
ro: Sit

en: Roles
ro: Roluri

en: Comment
ro: Comentariu

en: Published
ro: Publicat

en: Filter
ro: Filtru

en: Vocabulary name
ro: Nume clasificare

en: Desc
ro: Descendent

en: Members
ro: Membri

en: Administer content
ro: Administrați conținut

en: Configuration
ro: Configurație

en: Clone
ro: Clonare

en: Ascending
ro: Crescător

en: Descending
ro: Descrescător

en: Profile
ro: Profil

en: The field %field is required.
ro: Câmpul %field este obligatoriu.

en: Sort by
ro: Sortare după

en: Hidden
ro: Ascuns

en: ‹ previous
ro: ‹ anterior

en: next ›
ro: următor ›

en: Features
ro: Caracteristici

en: author
ro: autor

en: Log out
ro: Deconectați-vă

en: List terms
ro: Afișează termeni

en: Theme settings
ro: Setări temă

en: ‹ Previous
ro: ‹ Anterior

en: Next ›
ro: Următor ›

en: Unpublished
ro: Nepublicat

en: Comment settings
ro: Opțiuni comentarii

en: Default value
ro: Valoare implicită

en: Apply
ro: Aplică

en: Add terms
ro: Adaugă termeni

en: « first
ro: « primul

en: last »
ro: ultimul »

en: User profile
ro: Profil utilizator

en: Toggle display
ro: Inversează afişare

en: Default theme
ro: Tema implicită

en: No vocabularies available.
ro: Nu există clasificări disponibile.

en: No content available.
ro: Nu este conținut disponibil.

en: Enable or disable the display of certain page elements.
ro: Activează sau dezactivează afişare unor anumite elemente din pagină.

en: Dashboard
ro: Panou de control

en: You do not have any administrative items.
ro: Nu aveți nici o permisiune administrativă.

en: Add link
ro: Adăugare legătură

en: - Choose an operation -
ro: Alegeți operațiunea

en: Items per page
ro: Elemente pe pagină

en: - All -
ro: - Toate -

en: Reset vocabulary %name to alphabetical order.
ro: Inițializează clasificarea %name în ordine alfabetică.

en: « First
ro: « Primul

en: Last »
ro: Ultimul »

en: Structure
ro: Structură

en: All content
ro: Tot conținutul

en: Published status
ro: Statusul publicat

en: Edit own comments
ro: Editați propriile comentarii

en: Edit menu link
ro: Editare legătură meniu

en: Find and manage content.
ro: Găsire și administrare conținut

en: Screenshot for !theme theme
ro: Imaginea temei !theme

en: Settings for !theme theme
ro: Setările temei !theme

en: default theme
ro: tema implicită

en: The %theme theme was not found.
ro: Tema %theme nu a fost găsită.

en: %theme is now the default theme.
ro: %theme este acum tema implicită.

en: Use the administration toolbar
ro: Folosește bara de instrumente de administrare

en: View the administration theme
ro: Vezualizați tema de administrare

en: Asc
ro: Ascendent

en: Master
ro: Expert

en: Add menu link
ro: Adăugare legătură în meniu

en: Return to site content
ro: Reveniți la conținutul site-ului

en: This is only used when the site is configured to use a separate administration theme on the Appearance page.
ro: Aceasta este folosită doar atunci când situl este configurat să folosească o temă separată de administrare pe pagina de Aspect.

en: The alias needs to start with a slash.
ro: Alias-ul trebuie să înceapă cu un slash.

en: No terms available. <a href=":link">Add term</a>.
ro: Nici un termen disponibil. <a href=":link">Adaugați termen</a>.

en: Find and manage content
ro: Găsire și administrare conținut
