Organic Groups Site Manager (8.x-1.0) - en to th translation catalogue (64 entries)

en: Home
th: หน้าแรก

en: Title
th: หัวข้อ

en: Save configuration
th: บันทึกค่า

en: Status
th: สถานะ

en: Administer
th: บริหารระบบ

en: Delete
th: ลบ

en: Submit
th: ส่งข้อมูล

en: Closed
th: ปิด

en: Actions
th: แอคชั่น

en: Description
th: คำอธิบาย

en: Taxonomy
th: หมวดหมู่

en: Overview
th: ภาพรวม

en: Edit
th: แก้ไข

en: Weight
th: น้ำหนัก

en: The configuration options have been saved.
th: บันทึกการตั้งค่าแล้ว

en: Settings
th: ตั้งค่า

en: edit
th: แก้ไข

en: General settings
th: กำหนดค่าทั่วไป

en: Save
th: บันทึก

en: Open
th: เปิด

en: remove
th: เอาออก

en: View
th: ดู

en: Path
th: ตำแหน่งพาธ

en: Menu
th: เมนู

en: Text
th: ข้อความ

en: ID
th: ไอดี

en: Content type
th: ชนิดของเนื้อหา

en: Options
th: ตัวเลือก

en: Created
th: สร้างเมื่อ

en: All
th: ทั้งหมด

en: Add content
th: เพิ่มเนื้อหา

en: Breadcrumb
th: การแสดงเส้นทาง

en: Administer content
th: จัดการเนื้อหา

en: Configuration
th: กำหนดค่า

en: Clone
th: โคลน

en: Ascending
th: เรียงน้อยไปมาก

en: Descending
th: เรียงจากมากไปน้อย

en: Profile
th: ประวัติผู้ใช้

en: The field %field is required.
th: ต้องการฟิลด์ %field

en: Hidden
th: ซ่อน

en: Feature
th: ลักษณะการทำงาน

en: author
th: ผู้เขียน

en: Log out
th: ออกจากระบบ

en: ‹ Previous
th: ‹ previous

en: Next ›
th: next ›

en: Comment settings
th: ตั้งค่าความคิดเห็น

en: Toggle display
th: เปิด/ปิดการแสดงผลส่วนต่างๆ

en: Default theme
th: ธีมเริ่มต้น

en: Enable or disable the display of certain page elements.
th: เปิด/ปิดการแสดงผลส่วนต่างๆ ของเว็บไซต์

en: Dashboard
th: หน้าหลัก

en: You do not have any administrative items.
th: คุณไม่มีสิทธิ์แก้ไขเรื่องนี้

en: Add link
th: เพิ่มลิงค์

en: « First
th: « first

en: Last »
th: last »

en: Structure
th: โครงสร้าง

en: All content
th: เนื้อหาทั้งหมด

en: Edit own comments
th: แก้ไขความคิดเห็นของตัวเอง

en: Screenshot for !theme theme
th: ภาพหน้าจอสำหรับธีม

en: Settings for !theme theme
th: การตั้งค่าสำหรับธีม

en: default theme
th: ธีมปัจจุบัน

en: Use the administration toolbar
th: ใช้งานแถบเครื่องมือ

en: View the administration theme
th: เปิดดูธีมของส่วนผู้ดูแลระบบ

en: Return to site content
th: ย้อนกลับไปยังเนื้อหาของเว็บไซต์

en: This is only used when the site is configured to use a separate administration theme on the Appearance page.
th: นี้จะใช้เฉพาะเมื่อเว็บไซต์ที่มีการกำหนดค่าการใช้รูปแบบการบริหารจัดการที่แยกจากกันในหน้าลักษณะ
