Organic Groups Site Manager (8.x-1.0) - en to fa translation catalogue (113 entries)

en: Home
fa: خانه

en: Title
fa: عنوان

en: Save configuration
fa: ذخیره پیکربندی

en: Status
fa: وضعیت

en: Administer
fa: مدیریت

en: Delete
fa: حذف

en: Submit
fa: ثبت

en: Operations
fa: عملیات

en: Content
fa: محتوا

en: Author
fa: نویسنده

en: Closed
fa: بسته شده

en: Actions
fa: عملکردها

en: Description
fa: توضیحات

en: Language
fa: زبان

en: more
fa: بیشتر

en: Comments
fa: دیدگاه‌ها

en: Taxonomy
fa: طبقه‌بندی

en: Overview
fa: مرورکلی

en: Edit
fa: ویرایش

en: Reset
fa: بازنشانی

en: Weight
fa: وزن

en: The configuration options have been saved.
fa: تنظیمات ذخیره شدند.

en: Settings
fa: تنظیمات

en: edit
fa: ویرایش

en: General settings
fa: تنظیمات عمومی

en: Save
fa: ذخیره

en: Open
fa: باز

en: remove
fa: حذف

en: View
fa: مشاهده

en: URL
fa: نشانی

en: Path
fa: مسیر

en: Menu
fa: منو

en: Updated
fa: به‌روز

en: Text
fa: متن

en: Add term
fa: افزودن واژه

en: Allowed themes
fa: پوسته‌های مجاز

en: ID
fa: شناسه

en: User
fa: کاربر

en: Content type
fa: نوع محتوا

en: Options
fa: گزینه‌ها

en: Created
fa: ایجاد شده

en: All
fa: همه

en: Add content
fa: افزودن محتوا

en: Page
fa: صفحه

en: Breadcrumb
fa: مسیر راهنما

en: Site
fa: سایت

en: Roles
fa: نقش‌ها

en: Comment
fa: دیدگاه

en: Published
fa: منتشر شده

en: Filter
fa: فیلتر

en: Vocabulary name
fa: نام واژگان

en: Desc
fa: نزولی

en: Members
fa: اعضا

en: Administer content
fa: مدیریت محتوا

en: Start
fa: شروع

en: Configuration
fa: پیکربندی

en: Clone
fa: تکرار

en: Ascending
fa: صعودی

en: Descending
fa: نزولی

en: Profile
fa: نمایه

en: The field %field is required.
fa: فیلد %field اجباری است.

en: Sort by
fa: مرتب کن بر اساس

en: Hidden
fa: پنهان

en: Create account
fa: ایجاد حساب

en: ‹ previous
fa: ‹ قبلی

en: next ›
fa: بعدی ›

en: Features
fa: ویژگی‌ها

en: author
fa: نویسنده

en: Log out
fa: خروج

en: List terms
fa: فهرست واژه‌ها

en: Theme settings
fa: تنظیمات پوسته

en: ‹ Previous
fa: < قبلی

en: Next ›
fa: بعدی >

en: Unpublished
fa: منتشر نشده

en: Comment settings
fa: تنظیمات دیدگاه

en: Default value
fa: مقدار پیش‌فرض

en: Apply
fa: تایید

en: Add members
fa: افزودن اعضا

en: Add terms
fa: افزودن واژه‌ها

en: « first
fa: « ابتدا

en: last »
fa: انتها »

en: User profile
fa: پروفایل کاربر

en: Toggle display
fa: تغییر وضعیت نمایش

en: Default theme
fa: پوسته پیش‌فرض

en: No vocabularies available.
fa: واژگانی در دسترس نیست.

en: No content available.
fa: هیچ محتوایی در دسترس نیست.

en: Enable or disable the display of certain page elements.
fa: فعال یا غیرفعال نمودن نمایش عناصر یک صفحه خاص.

en: My content
fa: محتوای من

en: Dashboard
fa: میزکار

en: You do not have any administrative items.
fa: شما هیچ دسترسی مدیریتی ندارید.

en: Add link
fa: افزودن پیوند

en: - Choose an operation -
fa: - یک عملیات را انتخاب کنید -

en: Items per page
fa: آیتم‌ها در هر صفحه

en: - All -
fa: - همه -

en: Reset vocabulary %name to alphabetical order.
fa: بازنشانی واژگان %name به ترتیب الفبایی.

en: Site content
fa: محتوای سایت

en: Structure
fa: ساختار

en: All content
fa: تمامی محتوا

en: Published status
fa: وضعیت انتشار

en: Edit own comments
fa: ویرایش دیدگاه‌های خود

en: Edit menu link
fa: ویرایش پیوند منو

en: Find and manage content.
fa: یافتن و اداره محتوا.

en: Screenshot for !theme theme
fa: نمایی از پوسته !theme

en: Settings for !theme theme
fa: تنظیمات پوسته %theme

en: default theme
fa: پوسته پیش‌فرض

en: The %theme theme was not found.
fa: پوسته %theme یافت نشد.

en: %theme is now the default theme.
fa: %theme هم‌اکنون پوسته پیش‌فرض است.

en: Set default theme
fa: تعیین پوسته پیش‌فرض

en: Use the administration toolbar
fa: استفاده از نوار ابزار مدیریت

en: View the administration theme
fa: مشاهده پوسته مدیریت

en: Asc
fa: صعودی

en: Master
fa: مدیر

en: No terms available. <a href=":link">Add term</a>.
fa: هیچ واژه‌ای در دسترس نیست. یک <a href=":link">واژه اضافه کنید</a>.
