Organic Groups Site Manager (8.x-1.0) - en to sv translation catalogue (113 entries)

en: Home
sv: Hem

en: Title
sv: Titel

en: Save configuration
sv: Spara konfiguration

en: Administer
sv: Administrera

en: Delete
sv: Radera

en: Submit
sv: Skicka

en: Operations
sv: Funktioner

en: Content
sv: Innehåll

en: Author
sv: Författare

en: Closed
sv: Stängd

en: Actions
sv: Åtgärder

en: Description
sv: Beskrivning

en: Language
sv: Språk

en: more
sv: mer

en: Comments
sv: Kommentarer

en: Taxonomy
sv: Taxonomi

en: Overview
sv: Översikt

en: Edit
sv: Redigera

en: Reset
sv: Återställ

en: Weight
sv: Vikt

en: The configuration options have been saved.
sv: Inställningarna har sparats.

en: Settings
sv: Inställningar

en: edit
sv: redigera

en: General settings
sv: Allmänna inställningar

en: Save
sv: Spara

en: Open
sv: Öppen

en: remove
sv: ta bort

en: View
sv: Visa

en: Path
sv: Sökväg

en: Menu
sv: Meny

en: Updated
sv: Uppdaterad

en: Add term
sv: Lägg till term

en: User
sv: Användare

en: Content type
sv: Innehållstyp

en: Options
sv: Alternativ

en: Created
sv: Skapad

en: All
sv: Alla

en: Add content
sv: Lägg till innehåll

en: Page
sv: Sida

en: Breadcrumb
sv: Länkstig

en: Site
sv: Webbplats

en: Roles
sv: Roller

en: Comment
sv: Kommentar

en: Published
sv: Publicerad

en: Filter
sv: Filtrera

en: Vocabulary name
sv: Vokabulärnamn

en: Desc
sv: Fallande

en: Members
sv: Medlemmar

en: Administer content
sv: Administrera innehåll

en: Start
sv: Från

en: Configuration
sv: Konfiguration

en: Clone
sv: Klona

en: Ascending
sv: Stigande

en: Descending
sv: Fallande

en: Profile
sv: Profil

en: The field %field is required.
sv: Fältet %field är obligatoriskt.

en: Sort by
sv: Sortera efter

en: Hidden
sv: Dold

en: Create account
sv: Skapa konto

en: ‹ previous
sv: ‹ föregående

en: next ›
sv: nästa ›

en: Features
sv: Funktioner

en: author
sv: författare

en: Log out
sv: Logga ut

en: List terms
sv: Lista termer

en: Theme settings
sv: Inställningar för tema

en: ‹ Previous
sv: ‹ Föregående

en: Next ›
sv: Nästa ›

en: Unpublished
sv: Ej publicerad

en: Comment settings
sv: Inställningar för kommentarer

en: Default value
sv: Förvalt värde

en: Apply
sv: Applicera

en: Add members
sv: Lägg till medlemmar

en: Sites
sv: Webbplatser

en: Add terms
sv: Lägg till termer

en: « first
sv: « första

en: last »
sv: sista »

en: User profile
sv: Användarprofil

en: Toggle display
sv: Växla visningsläge

en: Default theme
sv: Standardtema

en: No vocabularies available.
sv: Inga vokabulärer tillgängliga.

en: No content available.
sv: Inget innehåll tillgängligt.

en: Enable or disable the display of certain page elements.
sv: Visa eller dölj vissa element på sidorna.

en: Dashboard
sv: Översiktspanel

en: You do not have any administrative items.
sv: Du har inga administrativa alternativ.

en: Add link
sv: Lägg till länk

en: - Choose an operation -
sv: - Välj en funktion -

en: Items per page
sv: Inlägg per sida

en: - All -
sv: - Alla -

en: Reset vocabulary %name to alphabetical order.
sv: Återställ vokabulär %name till alfabetisk ordning.

en: « First
sv: « Första

en: Last »
sv: Sista »

en: Structure
sv: Struktur

en: All content
sv: Allt innehåll

en: Published status
sv: Status för publicering

en: Edit own comments
sv: Redigera egna kommentarer

en: Edit menu link
sv: Redigera menylänk

en: Find and manage content.
sv: Hitta och hantera innehåll.

en: Screenshot for !theme theme
sv: Skärmdump för temat !theme

en: Settings for !theme theme
sv: Inställningar för temat !theme

en: default theme
sv: standardtema

en: The %theme theme was not found.
sv: Temat %theme kunde inte hittas.

en: %theme is now the default theme.
sv: %theme är nu standardtemat.

en: Set default theme
sv: Ange standardtema

en: Use the administration toolbar
sv: Använda verktygsraden för administration

en: View the administration theme
sv: Visa administrationstemat

en: Groups audience
sv: Målgrupper

en: Asc
sv: Stigande

en: Master
sv: Huvud

en: Add menu link
sv: Lägg till menylänk

en: Return to site content
sv: Återgå till webbplatsens innehåll

en: No terms available. <a href=":link">Add term</a>.
sv: Inga termer tillgängliga.  <a href=":link">Lägg till term</a>.

en: Find and manage content
sv: Hitta och hantera innehåll
