Olivero (8.x-1.0-beta2) - en to it translation catalogue (38 entries)

en: Replies
it: Risposte

en: RSS feed
it: Feed RSS

en: Go to previous page
it: Vai alla pagina precedente

en: Go to parent page
it: Vai alla pagina padre

en: Go to next page
it: Vai alla pagina successiva

en: Help
it: Aiuto

en: Small
it: Piccolo

en: Large
it: Grande

en: Last post
it: Ultimo contenuto

en: User picture
it: Immagine utente

en: Breadcrumb
it: Briciole di pane

en: Up
it: Su

en: Medium
it: Medio

en: By
it: Da

en: Features
it: Funzionalità

en: Topics
it: Argomenti

en: Posts
it: Messaggi

en: Post comment
it: Invia commento

en: Next page
it: Pagina successiva

en: Shortcut
it: Scorciatoia

en: Go to first page
it: Vai alla prima pagina

en: Go to last page
it: Vai all'ultima pagina

en: Book navigation
it: Navigazione del book

en: Skip to main content
it: Salta al contenuto principale

en: Use default
it: Usa predefinito

en: Primary tabs
it: Schede primarie

en: Secondary tabs
it: Schede secondarie

en: Reply to comment
it: Rispondi al commento

en: Next Steps
it: Passi successivi

en: Pagination
it: Paginazione

en: Previous page
it: Pagina precedente

en: Text Formats
it: Formati del testo

en: Last page
it: Ultima pagina

en: Third party settings
it: Impostazioni di terze parti

en: Loading…
it: Caricamento…

en: Book outline for @book.title
it: Struttura del book @book.title

en: Book traversal links for
it: Link di attraversamento del book per

en: First page
it: Prima pagina
