OneHub (8.x-1.0-alpha13) - en to ar translation catalogue (6 entries)

en: Remove
ar: حذف

en: Settings
ar: الإعدادات

en: Update
ar: تحديث

en: Reference
ar: مرجع

en: Workspace
ar: منطقة / مساحة  العمل

en: Generic file
ar: ملف عام
