OnePass (8.x-1.0-beta2) - en to fr translation catalogue (20 entries)

en: Disabled
fr: Désactivé

en: Enabled
fr: Activé

en: Reset
fr: Réinitialiser

en: Feed
fr: Flux

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Content type
fr: Type de contenu

en: Sort by
fr: Trier par

en: ‹ Previous
fr: ‹ Précédent

en: Next ›
fr: Suivant ›

en: Apply
fr: Appliquer

en: Created time
fr: Date de création

en: Offset
fr: Décalage

en: Items per page
fr: Éléments par page

en: - All -
fr: - Tout -

en: « First
fr: « Premier

en: Last »
fr: Dernier »

en: UUID
fr: Identifiant universel unique (UUID)

en: Master
fr: Principal

en: Offset (number of items to skip)
fr: Décalage (nombre d'éléments à sauter)

en: For example, set this to 3 and the first 3 items will not be displayed.
fr: Par exemple, en le paramétrant à 3, les 3 premiers éléments ne seront pas affichés.
