OneSignal (3.0.2) - en to de translation catalogue (23 entries)

en: Operations
de: Aktionen

en: Language
de: Sprache

en: Yes
de: Ja

en: No
de: Nein

en: Settings
de: Einstellungen

en: True
de: Wahr

en: False
de: Falsch

en: Configuration
de: Konfiguration

en: Remaining
de: Verbleibend

en: Notifications
de: Benachrichtigungen

en: Successful
de: Erfolgreich

en: Unset
de: Festlegung aufheben

en: Received
de: Erhalten

en: Failed
de: Fehlgeschlagen

en: Canceled
de: Abgebrochen

en: Welcome Message
de: Willkommensnachricht

en: About
de: Über

en: Converted
de: Umgewandelt

en: Contents
de: Inhalt

en: Last active
de: zuletzt aktiv

en: Cancel Button
de: Abbrechen-Knopf

en: Headings
de: Überschriften

en: Devices
de: Geräte
