Food blog theme (1.0.0) - en to de translation catalogue (20 entries)

en: Content
de: Inhalt

en: Header
de: Kopfzeile

en: Text color
de: Schriftfarbe

en: Link color
de: Link-Farbe

en: Page Top
de: Seitenanfang

en: Page Bottom
de: Seitenende

en: Blue Lagoon (default)
de: Blaue Lagune (Standard)

en: Slate
de: Schiefer

en: Main background
de: Haupthintergrund

en: Sidebar background
de: Hintergrund der Seitenleiste

en: Sidebar borders
de: Rahmen der Seitenleiste

en: Plum
de: Pflaume

en: Title and slogan
de: Titel und Slogan

en: Firehouse
de: Feuerwehrhaus

en: Ice
de: Eis

en: Footer First
de: Erste Fußzeile

en: Footer Second
de: Zweite Fußzeile

en: Footer third
de: Fußzeile 3

en: Header background top
de: Kopfzeilenhintergrund oben

en: Header background bottom
de: Kopfzeilenhintergrund unten
