Food blog theme (1.0.0) - en to gl translation catalogue (16 entries)

en: Content
gl: Contido

en: Header
gl: Encabezado

en: Text color
gl: Cor do texto

en: Navigation
gl: Navegación

en: Link color
gl: Color das ligazóns

en: Blue Lagoon (default)
gl: Lagoa azul (predeterminado)

en: Slate
gl: Lousa

en: Main background
gl: Fondo principal

en: Sidebar background
gl: Fondo da barra lateral

en: Sidebar borders
gl: Beira da barra lateral

en: Plum
gl: Cirola

en: Title and slogan
gl: Título e lema

en: Firehouse
gl: Cuartel de bombeiros

en: Ice
gl: Xeo

en: Header background top
gl: Fondo da parte superior da cabeceira

en: Header background bottom
gl: Fondo da parte inferior da cabeceira
