Food blog theme (1.0.0) - en to fa translation catalogue (15 entries)

en: Content
fa: محتوا

en: Header
fa: سربرگ

en: Text color
fa: رنگ متن

en: Navigation
fa: پیمایش

en: Link color
fa: رنگ واصلی

en: Blue Lagoon (default)
fa: تالاب آبی

en: Slate
fa: تخته سنگ

en: Main background
fa: رنگ زمینه‌ی اصلی

en: Sidebar background
fa: رنگ زمینه ی نوار کناری

en: Sidebar borders
fa: حاشیه‌ های نوار کناری

en: Title and slogan
fa: عنوان و شعار سایت

en: Firehouse
fa: ایستگاه آتش‌نشانی

en: Ice
fa: یخ

en: Header background top
fa: پس زمینه بالای سربرگ

en: Header background bottom
fa: پس‌زمینه پایین سربرگ
