Food blog theme (1.0.0) - en to tr translation catalogue (13 entries)

en: Content
tr: İçerik

en: Header
tr: Üst bilgi

en: Text color
tr: Yazı rengi

en: Navigation
tr: Gezinti

en: Link color
tr: Bağlantı rengi

en: Blue Lagoon (default)
tr: Blue Lagoon (ön tanımlı)

en: Main background
tr: Ana arkaplan

en: Sidebar background
tr: Yan sütun arkaplanı

en: Sidebar borders
tr: Yan sütun çerçeveleri

en: Title and slogan
tr: Başlık ve slogan

en: Footer third
tr: Üçüncü alt bilgi

en: Header background top
tr: Üst başlık arkaplanı

en: Header background bottom
tr: Alt başlık arkaplanı
