Food blog theme (2.0.1) - en to fr translation catalogue (20 entries)

en: Content
fr: Contenu

en: Header
fr: Entête

en: Text color
fr: Couleur du texte

en: Link color
fr: Couleur des liens

en: Page Top
fr: Haut de page

en: Page Bottom
fr: Bas de page

en: Blue Lagoon (default)
fr: Bleu lagon (par défaut)

en: Slate
fr: Ardoise

en: Main background
fr: Arrière-plan principal

en: Sidebar background
fr: Arrière-plan de la barre latérale

en: Sidebar borders
fr: Bordures de la barre latérale

en: Plum
fr: Prune

en: Title and slogan
fr: Titre et slogan

en: Firehouse
fr: Caserne

en: Ice
fr: Glace

en: Footer First
fr: Premier pied de page

en: Footer Second
fr: Deuxième pied de page

en: Footer third
fr: Troisième pied de page

en: Header background top
fr: Fond d'écran du haut de l'entête

en: Header background bottom
fr: Fond d'écran du bas de l'entête
