Food blog theme (2.0.1) - en to he translation catalogue (14 entries)

en: Content
he: תוכן

en: Header
he: כותרת עליונה

en: Text color
he: צבע הטקסט

en: Navigation
he: ניווט

en: Link color
he: צבע קישור

en: Blue Lagoon (default)
he: לגונה כחולה (ברירת מחדל)

en: Slate
he: צפחה

en: Main background
he: רקע ראשי

en: Sidebar background
he: רקע איזור צידי

en: Sidebar borders
he: גבולות איזור צידי

en: Plum
he: שזיף

en: Title and slogan
he: כותרת וסלוגן

en: Firehouse
he: תחנת כיבוי אש

en: Ice
he: קרח
