Food blog theme (2.0.1) - en to hi translation catalogue (16 entries)

en: Content
hi: सामग्री

en: Header
hi: ऊपरी भाग

en: Text color
hi: पाठ रंग

en: Navigation
hi: नेविगेशन

en: Link color
hi: लिंक रंग

en: Blue Lagoon (default)
hi: ब्लू लगून ( तयशुदा )

en: Slate
hi: पटिया

en: Main background
hi: मुख्य पृष्ठभूमि

en: Sidebar background
hi: साइडबार पृष्ठभूमि

en: Sidebar borders
hi: साइडबार बॉर्डर्स

en: Plum
hi: बेर

en: Title and slogan
hi: शीर्षक और नारा

en: Firehouse
hi: फायरहाउस

en: Ice
hi: बर्फ़

en: Header background top
hi: शीर्षलेख पृष्ठभूमि

en: Header background bottom
hi: हेडर पृष्ठभूमि नीचे
