Food blog theme (2.0.1) - en to hr translation catalogue (10 entries)

en: Content
hr: Sadržaj

en: Header
hr: Zaglavlje

en: Text color
hr: Boja teksta

en: Navigation
hr: Navigacija

en: Link color
hr: Boja poveznice

en: Blue Lagoon (default)
hr: Blue Lagoon (zadano)

en: Main background
hr: Glavna pozadina

en: Sidebar background
hr: Pozadina stupca

en: Sidebar borders
hr: Rubovi stupaca

en: Title and slogan
hr: Naziv i slogan
