Food blog theme (2.0.1) - en to ro translation catalogue (16 entries)

en: Content
ro: Conținut

en: Header
ro: Cap

en: Text color
ro: Culoare text

en: Navigation
ro: Navigator

en: Link color
ro: Culoare link

en: Blue Lagoon (default)
ro: Lagună Albastră (implicit)

en: Slate
ro: Ardezie

en: Main background
ro: Fundal principal

en: Sidebar background
ro: Imagine de fundal laterală

en: Sidebar borders
ro: Margini laterale

en: Plum
ro: Prună

en: Title and slogan
ro: Titlu și slogan

en: Ice
ro: Gheață

en: Footer third
ro: Al treilea subsol

en: Header background top
ro: Fundalul părții de sus a antetului

en: Header background bottom
ro: Imagine de fundal antet jos
